Už jen krátké shrnutí mého dobrodužství

14.04.2023

Tak jo, jsme u posledního článku o mém pobytu na Srí Lance. Tentokrát se nechci vracet k tomu, co přesně jsem zažila, ale více se zaměřím na to, co mi pobyt přinesl a k čemu napomohl. 

Proč jet sama a tak daleko?

Už jsem se tím trošku zaobírala v první článku o Srí Lance. Ráda trávím čas o samotě, dokonce ho i občas vyhledávám. A když vím, že si potřebuju v hlavě utřídit věci, nejlépe někam vypadnu. Jelikož jsem věděla, že mě v nejbližší době čeká velká změna, cítila jsem potřebu si odpočinout od celodenních starostí a zažít něco nového. 

Jsem člověk, co rád organizuje, tudíž nemá problém s tím něco zařídit a cestovat sám.

Změna? 

Myslím, že celý tento rok bude hodně transformační a nastanou změny velkého rázu. Tou největší je, že jsem odešla ze zaměstnání a jsem na volné noze :-) 

Navázala jsem skvělou spolupráci s někým, kdo má sen si otevřít vlastní tělocvičnu, která se bude zaměřovat na zdravý pohyb. 

Je to již jasná věc, a proto mi nic nebrání v tom oznámit, kde budu působit. HeaBoGym ve Vršovicích, který se otevře za pár měsíců. 

Navíc se budu nadále věnovat výživovému poradenství a čeká mě studium jógy. 

Noví přátelé

Ubytování jsem měla zařízené v baráčku, kde jsem již předem věděla, že bude spousta dalších cestovatelů. Přála jsem si poznat nové přátele, nic neřešit a užívat komunity. Což se opravdu vydařilo. Hned první den jsem si sedla s několika lidmi, kecali jsme o všem možném, večer hráli hry, jezdili společně na výlety a v neposlední řadě surfovali na divokých srílanských vlnách.

Cítím vděčnost, že si mi poštěsilo tyto lidičky poznat a přála bych si, aby to byla přátelství již na celý život.

Totální vypnutí

Co to vlastně znamená? Stále se mluví o tom, že by člověk měl vypnout. Z mého pohledu se jedná o vypnutí hlavy, mysli, všudypřítomného přemýšlení a řešení všeho možného. Je i důležité vypnout fyzicky, a to hlavně pro ty, kteří jsou pravidelně v jednom kole a mají vyčerpané tělo.

Obojí se mi podařilo. A bylo to.. úžasné.. Nic neřešit, minulost, budoucnost, co a jak bude, co si dát k jídlu, co dělat a spoustu dalšího. Žila jsem těch několik dní přítomností, jedla kdy jsem chtěla, zajela na výlet nebo se šla projít podle aktuální nálady. Mé tělo nebylo v tenzi, odpočívalo, zažívání fungovalo skvěle, spánek jsem měla hluboký a pociťovala jsem radost a štěstí, že mám možnost něco takového zažít. Protože ne každý má tuto příležitost. 

Sečteno, podtrženo- nelituji, že jsem odcestovala, ba naopak jsem ráda, že jsem se pro to rozhodla a něco takového mohla zažít :-)